Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

przychodnie.plPrzychodnie

,  pediatra

niedziela 31.05.2020

chorzowskiecentrum
chorzowskiecentrum

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego
ul. Truchana 7 41-500 Chorzów

  • Tel. (0-32) 349-00-00
  • E-mail :

godziny pracy placówki
Godziny pracy placówki :

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego

Serdecznie zapraszamy do naszego Centrum.
Oddziały
- Hematologii i Onkologii Dziecięcej
- Chirurgii Dziecięcej
- Niemowlęcy i Patologii Noworodka
- Otolaryngologii Dziecięcej
- Pediatryczny Dzieci Starszych
- Alergologii i Immunologii Dziecięcej
- Neurologii Dziecięcej
- Nefrologii Dziecięcej
- Intensywnej Terapii dla Dzieci
- Okulistyki Dziecięcej
- Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dzieci
- Szpitalny Oddział Ratunkowy

Poradnie
Rejestracja Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej:
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek - od 8:00 do 15:30
Czwartek - od 8:00 do 17:30
tel. 32/34 90 090

- Otolaryngologiczna Dla Dzieci
- Chirurgiczna Dla Dzieci
- Ortopedyczno-Urazowa Dla Dzieci
- Poradnia Alergologiczna i Immunologiczna Dla Dzieci
- Nefrologiczna Dla Dzieci
- Neurologiczna dla Dzieci
- Hematologiczno - Onkologiczna Dla Dzieci
- Okulistyczna Dla Dzieci
- Audiologiczna
Pracownia Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii przystosowana jest do diagnostyki dzieci i dorosłych.

Pracownia Diagnostyki Izotopowej

W ChCPiO działa PET-CT , czyli urządzenie, które w ponad 95 proc. przypadków pozwala na ustalenie właściwego rozpoznania i rozpoczęcia właściwego leczenia.
Ze względu na dużą czułość i swoistość oraz możliwość skanowania prawie całego ciała pacjenta, obrazowanie PET-CT można uznać za przełomowe w onkologicznej praktyce klinicznej. Więcej: http://chcpio.pl/index.php?id=pet0
Dotychczas stosowane techniki diagnostyczne (tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, rentgen i ultrasonografia) mają charakter badań morfologicznych, tzn. pozwalają na określenie położenia zmiany patologicznej, ale tylko pośrednio wskazują na jej charakter.
Oprócz PET-CT Pracownia Diagnostyki Izotopowej w ChCPiO wyposażona jest w urządzenie, w którym zastosowano połączenie tomografii emisyjnej z klasyczną tomografią komputerową przy użyciu jednego aparatu - gammakamerę SPECT-CT.
Efektem nakładania obrazów czynnościowych na obrazy morfologiczne jest dokładna lokalizacja anatomiczna ognisk chorobowych, a nowoczesne oprogramowanie komputerów i metody przetwarzania obrazów scyntygraficznych pozwalają na uzyskanie obrazu o wysokiej jakości.
Dzięki temu Pracownia Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii staje się najnowocześniejszym ośrodkiem diagnostyki nuklearnej w regionie.
Podkreślić należy, że radioizotopy, wykorzystywane we współczesnej medycynie nuklearnej cechuje duże bezpieczeństwo stosowania – przeważnie charakteryzują się one krótkim półokresem trwania i niską energią emitowanego promieniowania gamma.
Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii im. dra Edwarda Hankego uznawane jest za jeden z najlepszych i najnowocześniejszych szpitali w regionie. Chcąc utrzymać tę opinię szpital stale się unowocześnia i rozbudowuje.

W odpowiedzi na potrzeby pacjentów

W ostatnich 6 latach rozbudowano istniejące już budynki szpitala jak i zbudowano nowe. Powstały nowe oddziały (m.in. okulistyki dziecięcej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla dzieci, szpitalny oddział ratunkowy), nowoczesny blok operacyjny. Rozszerzono diagnostykę.
W szpitalu uruchomiono Pracownię Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej, w której działa aparat PET-CT, wykorzystywany głównie w badaniach onkologicznych, hematologicznych, neurologicznych, kardiologicznych. Ułatwia on badania i usprawnia cykliczne monitorowanie choroby u dzieci i dorosłych. Więcej http://chcpio.pl/index.php?id=pet0
Pozytonowa tomografia emisyjna (PET-CT), to technika obrazowania, w której (zamiast jak w tomografii komputerowej – zewnętrznego źródła promieniowania rentgenowskiego lub radioaktywnego) rejestruje się promieniowanie podanej pacjentowi substancji promieniotwórczej. Ze względu na dużą czułość i swoistość oraz możliwość skanowania prawie całego ciała pacjenta, obrazowanie PET-CT można uznać za przełomowe w onkologicznej praktyce klinicznej.
Uruchomienie w ChCPiO pracowni PET-CT stawia te placówkę w rzędzie najnowocześniejszych, nie tylko w Polsce.
Pracownia Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej to także aparatura SPECT-CT, w której zastosowano połączenie tomografii emisyjnej z klasyczną tomografią komputerową przy użyciu jednego aparatu.
O renomie i randze szpitala nie świadczą jednak jedynie nowoczesne oddziały i ładne sale, ale lekarze i personel pomocniczy. Oni są mocną stroną ChCPiO. Szpital ma podpisanych kilka umów z kadrą profesorską z innych ośrodków, nie tylko z regionu, ale także spoza województwa. W razie pomocy służą oni konsultacją czy wykonują operacje. Szpital również może pochwalić się kadrą na poziomie profesorskim.
Osiągnięty poziom służy jednemu – dobru pacjenta.
Pracownie

Pracownia Diagnostyki Obrazowej i Izotopowej

Rejestracja PET-CT i SPECT-CT
32 347 12 00, Kom. +48 697 704 067, FAX 32 347 12 01

Pracownia Tomografii Komputerowej Spiralnej
tel. 32/34 90 194

Pracownia Rezonansu Magnetycznego
tel. 32/34 90 194

Pracownia RTG
tel. 32/34 90 140

Pracownia USG
tel. 32/34 90 194

Pracownia Video i Holter EEG tel. 32/34 90 025
Wykonuje badania EEG i video EEG czuwania i snu, u niemowląt i dzieci. Są one niezwykle cenne w diagnostyce różnicowej padaczki dziecięcej i padaczki lekoopornej.

Możliwe jest wykonanie badań kilkugodzinnych, w tym podczas snu nocnego (dla pacjentów oddziału neurologii ChCPiO). Natomiast Holter EEG umożliwia prowadzenie 24 godzinnego zapisu czynności mózgu. Badania wykonywane są na wysokiej klasy sprzęcie będącym na wyposażeniu nielicznych wysoko specjalistycznych placówek w regionie.
Pracownia EEG tel. 32/34 90 142
Pracownia audiologiczna tel. 32/34 90 010
Pracownia spirometrii tel. 32/34 90 023

Wykonuje się w niej testy wydolności oddechowej - głównie dla pacjentów oddziału alergologii i immunologii, poradni alergologicznej oraz (w razie potrzeby) dla pacjentów innych oddziałów.

Laboratoria
Laboratorium analityczne tel. 32/34 90 160

Posiada specjalistyczne pracownie: cytometrii przepływowej, białek specyficznych i cytochemii.

Laboratorium mikrobiologiczne tel. 32/34 90 166

Telewolt Sp. z o.o.przychodnie.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 Warszawa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel. 601 410 411
e-mail: redakcja@przychodnie.pl